חדש, מבקש הדרכה

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: חדש, מבקש הדרכה

הודעהעל ידי יעקב כהן » ג' מאי 14, 2019 2:32 pm

שלום רב,
תודה על העזרה וההמלצות, מבחינת עיכול וכאבי בטן אני מרגיש הרבה יותר טוב.
ב''ה אני מתמיד (רוב הזמן) בתזונה של 811. את רוב הקלוריות היומיות אני מקבל מבננות, אני אוכל כ 10-15 בננות ביום. חוץ מזה אני גם אוכל תפוחים 2-3 ביום, תמרים 5-8 ביום, סלט גדול, שיק ירוק, שקדים/אגוזים/אבוקדו. עדיין יש לי סימטומים של עייפות ואני במשקל נמוך 50 ק''ג/ גובה 172 ס''מ. והמליצו לי לעשות בדיקות עם רופא גסטרו, תוצאות מצורפות.
אחד הפרמטרים של הבדיקה לטפילים הוא חיובי DIENTAMOEBA FRAGILIS PCR , יש לכם המלצות מה לעשות? עדיין לא חזרתי לרופא אבל אני בטוח שיתנו לי אנטיביוטיקה, האם לקחת?
תודה על העזרה!
יעקב
יעקב כהן

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 17, 2019 3:58 pm

שלום יעקב וסליחה על העיכוב במענה.

אני מקווה שזה בסדר מצדך שמחקתי מההודעה שלך את הקבצים המצורפים. עשיתי זאת כדי לשמור על הפרטיות שלך כי הפרטים האישיים שלך מופיעים שם.

אז בדיקות הדם יצאו תקינות אך בבדיקת הצואה התגלה טפיל מסוג אחד. איזה סימפטומים יש לך כרגע במערכת העיכול?

ממה שקראתי עכשיו קצת באינטרנט ראיתי שיש רופאים שלא עושים עניין מהטפיל הזה ולא נותנים מרשם לאנטיביוטיקה ויש רופאים שנותנים מרשם לפלג׳יל. כך או כך אם יש בעיה צריך למצוא לה פיתרון.

אין לי ניסיון אישי בטיפול בטפילי מעיים ואין לי מספיק ידע בנושא. בגישה הנטורופתית משתמשים בדברים כמו שום, שמן אורגנו, תמצית זרעי אשכוליות ופורמולות ספציפיות של צמחי מרפא לטיפול בטפילי מעיים. עד כמה זה יעיל לא ידוע לי. נתקלתי בעבר גם במידע לגבי אכילת זרעי פפאיה לטיפול בטפילי מעיים אך לא בדקתי לעומק את הנושא.

אני מאמינה שאם הייתי בעצמי סובלת מהטפיל הזה הייתי ממשיכה לקרוא עוד על הנושא ומנסה חלק מהטיפולים הטבעיים ובמידה והם לא היו עוזרים ולא הייתי מגלה מידע מועיל נוסף הייתי מנסה גם את הטיפול הקונבנציונאלי. האם חזרת בינתיים לרופא?

שבת שלום!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ד' מאי 22, 2019 1:04 pm

שלום רב ותודה על התגובה,
הסימפטום העיקרי שלי הוא עייפות, בכל המסע התזונתי שלי אף פעם לא הרגשתי את התחושה "מלא באנרגיה" "יש כוח כל היום" שמדוחים אלו שעוברים לתזונה טיבעונית. ב 8 שנים האחרונות (ליפני 811) סבלתי מקנדידה, והדיטה הטיבעונית של 50% שומן %30 סוכרים "טבעיים" ו20% חלבון לא עזרה. לאחר שעברתי ל 811 התחלתי להרגיש יותר טוב אבל עדיין זה לא זה.
עכשיו, ולאחר מה שקראתי באינטרנט אני מבין שלרוב האנשים יש טפילים ותולעים ברמה זו או אחרת וכנראה אחרי שהתגברתי על הקנדידה אני עכשיו צריך לטפל בטפילים.
עדיין לא חזרתי לרופא, אני מתכנן לנסות דברים טיבעיים ליפני שאני חוזר. ואולי אבקש גם בדיקה חוזרת לפני שאני לוקח אטיביוטיקה.
תודה על העזרה!
יעקב
יעקב כהן

הודעהעל ידי ירדן » ה' מאי 23, 2019 10:11 am

אני לא בטוחה אם הבנתי אותך נכון. אין לך כרגע סימפטומים במערכת העיכול? מה הסיבה ששלחו אותך לבדיקת צליאק ומחלות מעי דלקתיות?

עייפות יכולה להגרם מסיבות מגוונות, ואם אין בכלל סימפטומים במערכת העיכול אז כדאי לחפש סיבות אחרות לעייפות. אתה במשקל נמוך וסובל מחוסר אנרגיה אז מאוד יתכן שאתה לא אוכל מספיק. איך התיאבון שלך?

בדקת השנה שוב ברזל, פריטין, בי12, TSH? הבדיקות שצירפת של 2018 היו תקינות אבל כדאי לבדוק שוב שאין ירידה.

איך השינה שלך? כמה שעות אתה ישן בלילה? השינה רצופה ואיכותית?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ה' מאי 23, 2019 3:41 pm

יש לי עדיין סימפטומים במערכת העיכול , בעיקר כאבי בטן אחרי אוכל , או סתם כך.. לפני 811 היה לי כאבי בטן ברמה של 8-9 רוב היום עכשיו יש לי כאבים ברמה של 5-6 חלק מהיום.
הלכתי לבדיקה בעיקר כדי לדעת למה אני לא עולה במשקל.
אני אוכל המון, לדעתי... גם בנפח וגם בקלוריות, לא תמיד יש לי תאבון ולפעמים אני אוכל כי צריך, וגם כשיש לי כאבי בטן אני ממשיך "לדחוף" מזון. 811 מתאים לי כי אני אוהב מתוק, אז קל לי לאכל גם כשאני לא כל כך רעב. אני אוכל הרבה בננות תמרים מנגו בעונה וכ''ד. אני גם מקפיד על שיק ירוק של כחצי ליטר כל יום.
בקשר לשינה אני מנסה להגיע ל 6 שעות ביום, והשינה שלי מעולה, איך שאני שם את הראש אני נרדם. הלכתי גם למאבחן טיבעי והוא אמר לי שיש לי רמת אנרגיה מאד נמוכה כתוצאה מכליות חלשות, אבל פתרונות של ממש לא היו לא רק דיקור סיני וכ''ד.
אני אבקש בדיקות דם בפעם הבאה כשאהיה אצל הרופא.
תודה על היעוץ!
בברכה,
יעקב
יעקב כהן

הודעהעל ידי ירדן » ה' מאי 23, 2019 4:03 pm

אוקי, עכשיו יותר ברור. קודם רשמת רק לגבי העייפות אז לא הייתי בטוחה אם אתה עדיין סובל גם במערכת העיכול. האם אתה גם סובל משלשולים או מצואה שמכילה חלקיקי מזון לא מעוכלים או שהצואה בד״כ תקינה?

יש לך הערכה כמה קלוריות אתה אוכל ביום? תוכל לרשום פה יום לדוגמה בצורה מדויקת כולל שעות האכילה וכמויות בכל ארוחה?

הכאבים הם אחרי כל ארוחה? האם ניסית לעשות אלימינציה למזונות מסוימים כדי לראות האם הם אלו שגורמים לבעיות?

בבוקר אתה מתעורר עם שעון מעורר או יקיצה טבעית? אתה מתעורר ומיד קם או מתקשה לקום כי עדיין עייף?

האם התחלת בינתיים איזשהו טיפול טבעי לטפיל?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ג' מאי 28, 2019 1:32 pm

שלום ותודה,
ביום ראשון היו לי כאבי בטן חזקים ושילשול הלכתי לרופא משפחה ואחרי שהוא ראה את התוצאות עם האמבה הוא נתן לי אנטיביוטיקה FLAGYL 250 מ''ג 2 בבוקר ו 2 בלילה למשך 10 ימים. עשיתי גם בדיקות כלליות והתודאות מצורפות.
עד יום ראשון הדברים הטיבעיים שעשיתי היו טיפות של אמזון כנדידה-תמצית צמחים מהאמזון, זרעי דלעת, ציפורן טחונה, ואבקת זרעי אשכוליות, וכן, גם אורגנו טרי מהגינה. בגלל שנראה לי שהמצב החמיר החלטתי לקחת את האנטיביוטיקה שהרופא נתן ולשלב גם תרופות טיבעיות אמזון קנדיד .
ביום ראשון בבוקר אכלתי 5 בננות ואח''כ החלטיתי להמשיך בלי פחממות או סוכרים (KETO Diet). בערב אכלתי מרק עצם - רק את המים.
ביום שני אכלתי בבוקר שני בצים ואבוקדו שלם+טחינה 3 כפות, בצהריים סלט גדול ירוקים+עגבניות, בערב מרק עוף - הרגשתי טוב והשילשול הפסיק
היום אכלתי בבוקר 4 בננות ו 6 תמרים וחזר לי הכאב בטן והשילשולים. נראה לי שהגוף שלי מגיב יותר טוב לקיטונית דיטאה...
בקשר לשאלות ששאלת:
צואה תמיד תקין
אני בד''כ אוכל 1500+ קלוריות. אני מבסס את היום על 10-12 בננות כך שאני מגיע תמיד ל 1500 קלוריות
תפריט- בבוקר 9-9.30 אני אוכל כ 6 בננות או 4 בננות עם -8-6 תמרים, בצהריים בשעה 12.30 8 תמרים+ 3 תפוחים (אם אכלתי תמרים בבוקר אז בלי תמרים) צהריים בשעה 3-4.0 סלט גדול+30 שקדים קלופים+3 בננות , ערב בסביבות שעה 8.00 שיק ירוק כחצי ליטר + 1 תפוח אדמה בתנור+חצי אבוקדו.
פעם היו לי כאבים אחרי כל ארוחה, עכשיו הרבה יותר טוב. לא, אף פעם לא עשיתי בדיקה של מזונות שאני רגיש להם-יש לכם המלצות לבדיקה?
בבוקר אני תמיד קם עם שעון בשעה 4:45 או שאני קם לפני לתת שתן. אני בד''כ קם עייף בשבת אני יושן קצת יותר עד 6:00 אבל עדיין קם עייף. אני הולך לישון בסביבות 11 כל יום . במשך היום בסביבות השעה 6 בערב אני מנסה לנוח כחצי שעה. לפעמים , כפעמים בשבוע אני יושן משעה 7-9 בערב כדי להשלים שעות שינה.
בקשר לטיפול בטפילים נראה לי שבמשך כשבוע שאני אנסה קיטו עם הרבה ירקות - שמן קיק קפוא+ אנטביוטיקה. ולקראת סוף האנטיביוטיקה לחזור ל 811, מה אתם ממליצים?
תודה על העזרה!
קבצים מצורפים
תוצאות בדיקה דם כללית JPG 5-2019.pdf
(354.22 KiB) הורד 11 פעמים
יעקב כהן

הודעהעל ידי ירדן » ו' מאי 31, 2019 1:53 pm

איך אתה מרגיש? יש שיפור בסימפטומים במערכת העיכול? האנטיביוטיקה/תוספים עוזרים?

אני רואה בבדיקות הדם שהברזל והפריטין שלך בחלק הנמוך ביותר של הטווח. אמנם כרגע ההמוגלובין בטווח אבל בכל זאת יש פה בעיה וזה יכול להיות הסבר מלא/חלקי לעייפות שלך. צריך לבדוק מה יכולה להיות הסיבה לרמה הנמוכה. האם זה בגלל צריכה נמוכה של ברזל או בעיות ספיגה או חלילה דימום פנימי סמוי. בנוסף יתכן שאתה פשוט לא ישן מספיק שעות. אם אתה צריך לקום עם שעון מעורר ואתה קם עייף אז הגוף שלך צריך יותר שינה. רובנו נאלצים פעמים רבות להסתפק בפחות שינה ממה שאנחנו צריכים ואין לנו את הפריווילגיה לקום ביקיצה טבעית אחרי מספיק שעות שינה אבל בכל זאת צריך לקחת בחשבון ש-6 או פחות שעות שינה ביום זה יחסית מעט ויתכן שהסיבה שאתה עייף קשורה גם לזה. כדאי מאוד גם להעלות עוד את רמת הוויטמין די.

שמן קיק משלשל ולא כדאי להשתמש בו אם אתה סובל משלשולים וגם לא כדאי באופן כללי.

לגובה שלך ובגלל שאתה בתת משקל כדאי שתקפיד על כ-2500 קלוריות ליום. כתבת שאתה אוכל מינימום 1500 אבל השאלה היא כמה מעבר לזה אתה אוכל. האם ניסית לבדוק במחשבון קלוריות בצורה דוייקת פחות או יותר לכמה קלוריות אתה מגיע ביום? האם אתה פעיל מבחינה פיזית?

הגישה התזונתית שלנו היא טבעונית ואנחנו כמובן לא ממליצים על תזונה קטוגנית. אבל בגלל ששאלת רק אומר שזה לא כזה פשוט ובגלל שזה מצריך הימנעות כמעט מוחלטת מפחמימות זה גורם בשבועות הראשונים לתסמינים של עייפות וחולשה עד שהגוף מסתגל ואני לא חושבת שזה מתאים אם גם ככה אתה סובל מעייפות.

דרך חברת Eco-Lab ניתן לבצע בדיקות מעבדה מקיפות של מערכת העיכול ורגישויות למזון. הכל נעשה בצורה פרטית וזה יקר. אין לי נסיון אישי בביצוע בדיקות כאלו דרכם או דרך מעבדות אחרות כך שאין לי יכולת להמליץ ואני גם לא יכולה לומר בוודאות אם אני חושבת שיש בבדיקות כאלו צורך עבורך כרגע אבל אתה כמובן יכול לבדוק את העניין במידה ולא תמצא פתרון אחר.
https://www.eco-lab.co.il/

שבת שלום :)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי יעקב כהן » ו' מאי 31, 2019 2:15 pm

שלום ותודה על הייעוץ
עבר עלי שבוע קשה, בעיקר כאבי בטן, הלכתי לעבודה רק יום אחד וגם בקושי אבל עכשיו יותר טוב.
בשבוע הבא אילך לדר' גסטרולוגיה ואבקש בדיקה חוזרת לוודא שנפטרתי מהטפילים.
נראה לי שיש לי מעי דליף שגורם לי את בעיות הספיגה, התקשרתי לאיקולאב והזמנתי בדיקה של מעי דליף (יקר מאד) בכל אופן קראתי שלקנדידה יש גם "שורשים" שחודרים לדופן המעי ונוסף על כל התיסמונים של הקנדידה נוספים גם תיסמונים של מעי דליף ולכן לאחר שמתגברים על הקנדידה עדיין נשארים תסמונים של עיפות, חולשה, ואי ספיגה. המאכל שהם מציעים לשקם את הרירית של המעיים הוא מרק עצמות בגלל הג'לטין, ניסיתי אבל אני לא יכול לאכל מהדבר הזה אפילו עוד כפית, יש למרק הזה טעם לוואי נורא. אז זה סוף ניסיון הקיטו שלי, אחרי אכילה של פרות וירקות טריים אני לא מסוגל אפילו להסתכל על המרק הזה.
האם אתם מכירים גלטין טיבעי? או משהו שעוזר למעי דליף?
בכל אופן אני יגדיל את המינון של ויטמין די , אנסה לישון יותר. בקשר לאכילה, אני אנסה יותר תמרים ובננות כדי לנסות להגיע ל 2500 קלורויות ליום אבל זה יהיה קשה, אולי יותר שמנים? אולי אוסיף קוקוס או שמן קוקוס גם שמן זה אמור לעזור למעי דליף.

תודה על העזרה ואני יעדכן אותכם בהמשך.
שבת שלום!
יעקב כהן

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 04, 2019 1:14 pm

יש מוצר שנקרא אגר אגר שמיוצר מאצות והוא תחליף צמחי לג׳לטין אבל לא ידוע לי שהוא עוזר במצבים של מעי דליף או לצורך העניין בכל מצב רפואי אחר.

כן, רוב הבדיקות שלהם מאוד מאוד יקרות וזה מאוד מתסכל שאנשים נאלצים לשלם אלפי שקלים כדי לקבל איבחון. הזמנת את הבדיקה המקיפה של מערכת העיכול?

איזה מקורות שומן יש לך בתפריט כרגע ובאיזו כמות?

איך אתה מרגיש מאז ההודעה האחרונה שלך? האם ביצעת כבר את הבדיקה החוזרת בקופת החולים ואת הבדיקות דרך המעבדה הפרטית?
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הקודם

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot], YandexBot ו 2 אורחים