ברוכים הבאים לפורום 30 בננות ליום!

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: ברוכים הבאים לפורום 30 בננות ליום!

הודעהעל ידי עידן » ש' ספטמבר 08, 2012 7:45 pm

אהלן,
אני חדש בפורום...
שאלה לצוות האתר- ואני שואל אותה ממקום טוב ולא ממקום של הקנטה או משהו כזה- מאיפה כל הידע המקצועי הזה? האם כל זה מהתעניינות וחקירה עצמאית, או שמא השכלה אקדמאית או משהו כזה...
הסיבה לשאלה שלי- אני לאחרונה מתעניין המון בנושא תזונה, ואני שומע הרבה דעות סותרות בנוגע לכל מיני דברים. גם אם מדובר בידע שנצבר מהתעניינות אישית וחקירה, אני לא מוריד מערכו, ומהתכון הדברים הנאמרים (עובדה שהצטרפתי לעסק...), רק חשוב לי להכיר את האנשים איתם אני מתייעץ בנושאים חשובים כל כך, והאם עברו איזושהי הכשרה מקצועית לנושא...

תודה רבה,
עידן
עידן

הודעהעל ידי ירדן » א' ספטמבר 09, 2012 3:29 pm

הי עידן וברוך הבא :)

האם אתה מאמין שעצם ההכשרה האקדמאית בתחום הרפואה או כתזונאי קליני מעניק לאנשים ידע אמיתי בבריאות ובתזונה נכונה? האם אתה חושב שהכשרה כנטורופת או תזונאי טבעי שנחשבים יותר הוליסטיים בגישתם בהכרח נותן ידע אמיתי וישים בבריאות ותזונה נכונה? אם כן אז לצערי אתה טועה. זה תלוי באדם עצמו ולא בהכשרה הפורמלית, ועד כמה שזה עצוב הקשר בין רוב הרופאים/תזונאים קליניים/נטורופתים/תזונאים טבעיים או כל מטפל טבעי מסוג שהוא לבין בריאות אמיתית בקושי קיים אם בכלל.

אתן לך דוגמא עצובה במיוחד. אני מכירה אדם בן למעלה משישים בעל עודף משקל שנראה רע מאוד לגילו שלפני כמה חודשים אובחן עם סרטן המעי הגס. אדם זה חי על מזון מעובד, הרבה מאוד בשר ומשקאות ממותקים. הרופאים שלו אמרו לו שאין כל קשר בין התזונה שלו ואורח החיים שלו לסרטן ושהוא יכול להמשיך לאכול כל מה שמתחשק לו. למעשה, כשהתגלתה אצלו אנמיה בזמן הטיפולים רופאיו אמרו לו לאכול כמה שיותר בשר. כך בעצם אדם עם סרטן מאוד מתקדם במעי גס אוכל בשר כל יום, כמה פעמים ביום, מקפיד לעשות על האש ולהתפקע מרוב אכילה לפחות פעם אחת בשבוע ובשאר הזמן ממשיך לאכול מזון מעובד עתיר שומן, ללא סיבים וחסר כל ערך תזונתי, ואם תשאל אותו על הנושא הוא יתעצבן ויגיד לך שללא שום ספק אין כל קשר בין הסרטן שלו לתזונה שלו. ובינתיים הסרטן לא הולך לשום מקום. אותו אדם עבר כמה כמה סדרות של כימותרפיה שבין אחת לשניה הוא עבר CT (המון קרינה מסרטנת...) והסרטן עדיין שם. אדם שרוצה לקבל עצות לגבי בריאות לא יקבל אותן אצל הרופא שלו. אצל הרופא הוא רק יקבל מרשמים על מרשמים לתרופות רעילות והפניות לבדיקות וטיפולים יקרים אך ימשיך להיות חולה.

ומה עם תזונאים קליניים, האם הם מומחים בתזונה? האם אדם שרוצה לרדת במשקל יקבל אצל התזונאית של קופת החולים תפריט מאוזן והנחיות לאורח חיים בריא או שמה תפריט דל קלוריות עם לחם קל וגבינה 0.5% ועוף ללא העור ופריכיות אורז ו"חטיף גרנולה דל קלוריות" אבל רק 3 פירות ליום כי זה משמין? אותו אדם אמנם ירד במשקל אבל ירגיש כל הזמן שהוא "בעונש" ושאסור לו למעוד, וכשכוח הרצון שלו יזל והמוח שלו יהיה כל כך רעב לגלוקוז והגוף שלו יהיה כל כך רעב לקצת ויטמינים ומינרלים הוא יחזיר את המשקל + עוד כמה קילו נוספים מהר מאוד. האם חולה סוכרת שילך לתזונאית קלינית יצליח אי פעם להירפא מהסוכרת (מחלה שניתן לרפא לחלוטין בעזרת תזונה ודי בקלות) או שמה רק לרדת מעט במשקל ולדחות בכמה שנים את העיוורון, כשל הכליות וכריתת הרגל? דיאטנים קליניים לומדים את מה שמועצת החלב רוצה שהם ילמדו כי הם האלו שמממנים קורסים ומילגות ולכן עד עכשיו אנחנו עדיין שומעים המלצות ל-3 מוצרי חלב ליום ושפירות זה משמין ויש בהם הרבה סוכר שגורם לסוכרת. אלו הסיסמאות שתשמע כמעט מכל דיאטן/ית. ולכולם יש הכשרה אקדמאית שהם יכולים להיות גאים בה.

הנה דוגמה למומחיות של דיאטנית קלינית (יש לה אפילו תואר ד"ר)- פיצה זה בריא (+עוד הרבה שטויות מכעיסות אחרות):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4246841,00.html
אמנם זו דוגמא קצת קיצונית אבל בכל זאת..

ואם היית נכנס לשיעורים בנושאי תזונה במכללות לרפואה משלימה גם שם היית מגלה שרוב הסטודנטים אוכלים בהפסקות לחם לבן וחטיפי שוקולד ושותים קולה, רבים מהם מעשנים ובעלי עוודף משקל ושלא נדבר על איך שהמורים שלהם נראים... גם שם מתעסקים בעיקר בטיפול סימפטומטי בעזרת תוספים וצמחים (במקום בתרופות) עם שינויים קלים בתזונה במקום לטפל בסיבה לבעיה ולעודד את המטופלים לשינוי אמיתי ועיקבי.

פרט לרופאים שמטפלים במצבי טראומה (תאונות, כוויות, שברים וכו') רוב הרופאים האחרים היו מאבדים את עבודתם אם אנשים היו אוכלים אוכל אמיתי של בני אדם. כך גם לגבי התזונאים הקליניים ואפילו התזונאים הטבעיים. "מגיפת" ההשמנה, "מגיפת" הסוכרת, "המגיפה" האוטואימונית כולן היו נעלמות. ה"מלחמה" נגד הסרטן הייתה כבר ממזמן נשכחת. אתה באמת חושב שבאוניברסיטה מלמדים את הידע שאנחנו משתפים פה באתר ובפורום או שהשאלה שלך היא האם עברנו הכשרה אצל דאגלס גרהם? האם אתה חושב שאדם צריך לקבל הכשרה מקצועית עם דיפלומה שאותה הוא יכול למסגר ולשים על הקיר בשביל לדעת על מה הוא מדבר? לא, מה שאדם צריך בשביל להשיג ידע אמיתי זה את הרצון לדעת + יכולת חשיבה עצמאית וביקורתית + הגיון בריא (תכונות שלא כולם יכולים להגאות בהם) וכמובן גם גישה פיזית או מקוונת למקורות הידע.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ayellet_m » ג' ספטמבר 11, 2012 1:17 pm

היי,
בנובמבר אהיה בת 34 מהמרכז (פתח תקווה) והחלטתי להעניק לעצמי מתנת יומהולדת ועברתי ל-811.
אני צמחונית קרוב ל 4 שנים. ובשבועיים האחרונים התחלתי את 811..
ואני כבר מרגישה בהבדל עצום ברמות האנרגיה המטורפות שיש לי (במיוחד בשעות 13-16 בהם היית סובלת מנפילות סוכר ועייפות)
השינה שלי כבר לא קלה.. ועור הפנים שלי כבר לא שמנוני
מודה זה לא היה קל להפסיק בבת אחת התחלתי בשבוע הראשון 80% בתזונה טבעונאית ובערב הייתי אוכלת אורז.. אבל השבוע השני הוא קל יותר
אני 100% RAW 811
ayellet_m

הודעהעל ידי יונתן » ג' ספטמבר 11, 2012 10:29 pm

ברוכה הבאה, מזל טוב ובהצלחה!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי ירדן » ד' ספטמבר 12, 2012 2:37 pm

איזו מתנה נפלאה! לא סתם משהו שישב על המדף ויעלה אבק או יתפוס עוד מקום בארון, אלא מתנה שימושית לכל החיים ;)
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי הדסית » ו' דצמבר 19, 2014 6:51 pm

שלום,
אנ חדשה בתחום
ושמחה להצטרף.
זה היום החמישי שאני אוכלת רק אוכל נא,
בשאיפה ל80/10/10
הגוף עובר הסתגלות..
ביומיים האחרונים מקפידה יותר על לצרוך את רמת הקלוריות הרצויה וגם להמעיט באוכל השומני.
הכרונומטר עוזר מאוד!

בהצלחה לי
ולכולם
הדס
הדסית

הודעהעל ידי ירדן » ש' דצמבר 20, 2014 12:59 pm

ברוכה הבאה לפורום :D

אנחנו כאן אם את רוצה לשתף או לשאול שאלות.

בהצלחה!
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מיכאל רוקר » ב' ינואר 01, 2018 6:45 pm

שלום לכולם :)
איזה כיף שיש אתר כזה.
מיכאל רוקר

הודעהעל ידי יונתן » ב' ינואר 01, 2018 6:47 pm

היי, מיכאל, תודה על הפרגון! מעטים מבינים כמה זה חשוב לנו! :D
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי רועי » ב' ספטמבר 09, 2019 1:45 pm

אהלן

יש תקלה בעמוד של המאמר "תזונת האדם – סקירה היסטורית"
https://www.30bananotleyom.co.il/articl ... cal-review

כשרוצים לשאול שאלה - קוד ה wpdiscuz אינו תקין ואינו מאפשר קבלת קוד לרישום
אשמח לעדכון לאחר תיקון לצורך שאלה רלוונטית למאמר הנפלא
תודה
רועי

הקודם