שלום לכולם. ברוכים הנמצאים. + בעיה.

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: שלום לכולם. ברוכים הנמצאים. + בעיה.

הודעהעל ידי ירדן » ו' דצמבר 07, 2012 12:04 pm

חסר במלח שולחני הוא לא הבעיה ולכן מלח הוא לא הפתרון. במצב של חסר בנתרן אכילה של מזונות טבעיים עשירים בנתרן היא הדרך. אכילה לא מספקת של ירקות ובעיקר עלים ירוקים יכולה לגרום לחסר. אך בנוסף כפי שכתבת עודף שתיה אכן מדללים את הנתרן ויכול להיות שזה בדיוק מה שקורה אצלך.

כתבת שאתה שותה 3-4 ליטר מים ליום. זה באמת המון (יש אגב הרבה ביקורת על הארלי ופרילי בעקבות ההמלצות שלהם לשתיה מרובה). האם אתה מרגיש צורך בכל הנוזלים האלו בנוסף לפירות והירקות? אני בקיץ האחרון שתיתי 1-2 ליטר ליום תלוי כמה הייתי פעילה. עכשיו אני לא בטוחה כמה אני שותה אבל אני פחות צמאה. כמות הנוזלים שכל אחד מאיתנו צריך אינה זהה, היא משתנה בהתאם לאזור המגורים, עונת השנה, סוג המזון, כמות הפעילות הגופנית וכמות הרעלים שצריך לדלל. אין איזו כמות מים ספציפית שכולנו צריכים לעמוד בה.

האם עשית בדיקת דם?

עלים ירוקים צריכים להוות 2%-5% מהקלוריות שלנו. זה אולי נשמע מעט אבל זה די הרבה. מה כמות הירקות ובעיקר מה כמות העלים שאתה אוכל ביום? אם גם תרשום פרטים כמו גובה, משקל, כמות קלוריות פחות או יותר שאתה אוכל ליום וכמה פעילות גופנית את עושה זה יעזור להבין האם גם כאן ישנה בעיה או שרק מדובר בעודף מים.

סלרי מאוד עשיר בנתרן וממש מרגישים את זה בטעם המלוח שלו. קנה סלרי אורגני, הוסף אותו לסלטים ואפילו לשייקים (בננה + סלרי = טעים!).
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ג' דצמבר 11, 2012 12:01 pm

שרשור נוסף שמתקיים כרגע בפורום בנושא נתרן והיפונתרמיה-
http://www.30bananotleyom.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=354&p=2089#p2089
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ד' דצמבר 12, 2012 9:16 pm

אני אוכל בין 1-2 ראשי חסה, קופסא של עליי בייבי טריים, + תרד 3 עגבניות ואוליי מלפפון...
כשאני אוכל עגבניה אני מרגיש ממש כאילו התמלא לי איזה חוסר. אני יכול לאכול הרבה עגבניות במשך היום ... ובעיקרון אני רוכל לפי השתוקקויות.. אם בא לי עוד ירקות אני אוכל אפילו שתיי סלטים ביום.

לגביי כמות המים.. זה הרגל כשעוד הייתי אוכל הרבה אוכל מבושל (מיובש). באמת מאז שהורדתי את האוכל המבושל אני מרגיש הרבה פחות צורך לשתות אוליי אני צריך להפחית בכמויות...
עוד סיבה היא שבבקרים בדר"כ הייתי מרגיש רע (רעלים) והייתי שותה בערך שתי ליטר בבוקר רק לדלל את הרעלים בדם ... וזה דיי עזר, מאז שהתחלתי ללכת בעקבות 811 באמת פחתו לי כאבי הראש בבקרים וכו'...

כרגע מסתמן לי שאני יפחית בכמויות המים. וגם יצרוך פחות תמרים ופירות מיובשים או פירות עם תכולת מים ירודה.
כרגע אני מתמקד יותר במיץ תפוזים וכו'...
ראיתי שמייקל איירנשטיין עשה סירטון על מים שהוא אומר שהכי טוב זה לצרוך מים מהפירות. ושהוא מרגיש שבבנות ותמרים ופירות עם תכולת מים ירודה גורמים לו להרגיש מוזר.. כרגע אני מזדהה איתו ואני אנסה את השיטה שלו. מה שאמרת לגביי פירילי והארלי... באמת שמתי לב שיש עליהם הרבה ביקורת ולדעתי רובה מוצדקת, למרות שאני מעריך מאד את המסר שהם מפיצים אני חושב שהם צריכים לשנות גישה דחוף... אני יותר מתחבר עם הידע וההנחיות של דאג גראהם ואנשים יותר מתונים ומחושבים... יש סירטון חדש של מייגן אליזבת' שהיא מסבירה את ההבדל בין 30BAD ל 811RV....
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ירדן » ה' דצמבר 13, 2012 4:44 pm

טוב אז עלים ירוקים לא חסרים לך בתפריט :) הבעיה היא כנראה עודף מים. יש הגיון מסוים בשתיה בבוקר לאחר השינה וגם אני עושה את זה אבל לא טוב לשתות הרבה בבת אחת אלא עדיף לשתות לאט בלגימות קטנות ולא לגמוע ליטר-שניים שלמים בזמן קצר.

תמרים עושים לי ממש הרגשת צמא וגם אני אוהבת יותר לאכול פירות עתירי מים.

לדעתי כדאי שתעשה ליתר בטחון בדיקת דם כדי לבדוק שהרמה לא נמוכה מידי וכדי למנוע מצב כמו שקרה לחילקי.

הנה סרטונים מעניינים של לורן לוקמן בנושא מים, שתיה והשתנה-
https://www.youtube.com/watch?v=FNoDDmQ ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=dd2VDZ0 ... ature=plcp
ממליצה לך לצפות גם בהרצאה של גרהם שקישרתי בשרשור שפתח חילקי בנושא הנתרן.

לגבי הארלי ופרילי, באמת ישנה לאחרונה הרבה ביקורת על ההנחיות שלהם לשתיה ואכילה, ולא רק מהכיוון של מייגן. גם אני מסכימה עם רוב מה שנאמר בביקורות, למרות שאני כן חושבת שרבים מהאנשים לא אוכלים מספיק (בעיקר בתחילת הדרך) וגם אני שמה על זה דגש בייעוץ לאנשים, אבל אני לא מסכימה שצריך לאכול בלי הגבלה או שכולם צריכים לאכול את הכמות המינימלית הספציפית שהם ממליצים עליה. יש בהחלט סיבות למה צריך לאכול יותר גם בנפח וגם בקלוריות ויש סיבות למה אנשים "זקוקים" למעט קלוריות (מסת שריר נמוכה, אחוזי שומן גבוהים, דיאטות עבר) וזה משהו שלדעתי צריך לתקן אותו, אבל בהחלט אפשר להשמין גם מאכילה של פירות ואין שום סיבה לדחוף אוכל ללא הגבלה. אני גם לוקחת בחשבון את הגישה שיתכן שלאורך זמן הגוף מתנקה ומתייעל וכך נחוץ קצת פחות מזון. אם זה נכון אני בכל אופן לא הגעתי לשם :) אני כן מאמינה שרובנו צריכים לשתות מים בכמות מסויימת אבל בטח שאין צורך לשתות 3-4 ליטר מים ליום אלא אם כן אתה עובד עבודה פיזית בשמש או עוסק בהרבה מאוד ספורט. גם אף פעם לא הבנתי איך אפשר לקום בבוקר לשתות ליטר מים ואחרי זה לאכול חצי אבטיח גדול. אתמול ראיתי את סרטון של פרילי שפורסם השבוע והיא ממש הרגה אותי כשבסופו היא המליצה על אכילת סוכר מזוקק... https://www.youtube.com/watch?v=6SMnC0B ... 0w&index=2.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ה' דצמבר 13, 2012 10:03 pm

כן גם ראיתי את הסירטון הזה... אני חושב שהפרוקטוז קצת עלה להם לראש. סוכר פשוט בלי סיבים ובלי מים... דיי מסוכן.
גם ראיתי את הארלי מחזיק שקית סוכר "אורגני" כמה פעמים... לא יודע מה עובר על החבר'ה האלה...

גם ראיתי את הסירטון הזה שמייגן דיברה עליו בווידאו האחרון שלה, שבו דאג אומר ש"אם הכאבת לעצמך כנראה אכלת יותר מידאי, אם נירדמת כנראה אכלת יותר מידאי" ואני רואה שהוא באמת מסתכל על הדברים בפרספקטיבה נכונה של גבולות הגוף. ואני בעצמי נירדמתי אחרי שניסיתי לאכול יותר ממה שהגוף שלי יכול.

לגבי פירות נוזליים. מאז שהתחלתי לבסס את התזונה שלי על יותר פירות מיימים אני מרגיש הרבה יותר קליל, ובייחוד (!) בריצות שלי. היום למשל רצתי 2.5 קילומטר והרגשתי פתאום כזאת קלילות ממש כמו נוצה שעפה ברוח. אני יכול להבין עכשיו על מה מייקל ממליץ... אוליי יש אנשים שלא בנויים לאכול 75 בננות כמו הארלי... אוליי אני אחד מהם לא יודע...
מקופף הבננות

הקודם

תגיות נושא

פירות בשלים, פרוקטוז, שומן, איך מתחילים?, מים, כמה לאכול?, עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 8 אורחים