למה הסלט בערב?

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

למה הסלט בערב?

הודעהעל ידי אורנה » ג' פברואר 05, 2013 11:53 am

ראשית, רוצה להודות לכם, אני לא מפסיקה ללמוד מהאתר ונעזרת כאן בפורום.

הולך לי לא רע בתזונה הזאת. אני כבר מצליחה לאכול הרבה בפעם אחת, והארוחות די מסודרות.
הבעיה שנשארה לי היא הערב - הסלט לא טעים לי, לא בא לי עליו, מצד שני חשוב לי לאכול ירוקים! חשבתי שאם אוריד את השייק הירוק מהבוקר/צהריים אז יותר יבוא לי הסלט בערב, ולא!
זה רק גרם לכך שבאותו יום לא אכלתי ירוק.
דרך אגב גם שייק ירוק לא בא לי בערב וגם פירות שכבר שבעתי מהם לגמרי, הדבר היחיד שמתקבל אצלי בערב זה ירק מאודה, כמו ברוקולי או כרובית או קישוא וליד אוכלת בכפית חצי אבוקדו ולועסת כמה עלי חסה שלמים)

שאלתי - למה הוחלט שאת הסלט אוכלים בערב? יש לכך סיבה?
(ברור לי שאני בתחילת הדרך, ויכולה הנחות וכו'.... אבל מעניין אותי איך הגיעו לזה?)
למשל - למה שומן בערב, זה ברור!
אורנה

Re: למה הסלט בערב?

הודעהעל ידי יונתן » ג' פברואר 05, 2013 12:22 pm

פשוט מאוד. במהלך היום אנחנו צריכים אנרגיה זמינה ולכן זה הזמן לצרוך את הפירות, שהם עשירים יותר בקלוריות. בארוחה האחרונה של היום, שלאחריה אנחנו כבר לא מצפים לבצע פעילות גופנית אינטנסיבית, מגיע הזמן לצרוך את העלים הדלים יותר בקלוריות. כמובן שאין מניעה להוסיף עלים ירוקים לשייק, כל עוד זה לא בא על חשבון הפירות. בסך הכול כיף לגוון מדי פעם ותוספת של סלרי או פטרוזיליה לשייק בהחלט יכולה לשדרג אותו.

אם הסלט לא טעין לך, יכול להיות שבלוטות הטעם שלך עוד לא התרגלו לטעמים העדינים של הירקות. את יכולה כמובן לגוון בעשבי תבלין שונים כמו פטרוזיליה, כוסברה, בזיליקום או שמיר, ואפילו להוסיף פירות לסלט. ראש חסה + פטרוזיליה/סלרי + חצי חבילת עגבניות שרי + מנגו/תפוז/פינק ליידי/נקטרינה/ענבים/תותים = גן עדן עלי אדמות!
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורנה » ג' פברואר 05, 2013 12:48 pm

אני אוכלת סלט כזה כבר 9 חודשים מאז שהתחלתי את הרופוד (לא 811) רק שתמיד אכלתי אותו בצהרים ותמיד היה בו כף שמן זית או כף טחינה
השינוי עכשיו זה ללא השומן והאכילה בערב.

מה שהבנתי שאם אני אוכלת את הסלט בצהריים ונניח חצי שעה לפני אוכלת ארוחת פירות גדולה, זאת אומרת שהסלט לא מפריע לי לזרימת הקלוריות היומית מהפירות, אז אין בעיה.
את האבוקדו/אגוזים אשאיר לערב.

תקן אותי אם אני טועה
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » ג' פברואר 05, 2013 3:36 pm

יש רצוי ויש מצוי. בוודאי שגם לי קורה שאני אוכל פירות גם אחרי הסלט, והיו ימים שהייתי יודע שאני יוצא מהבית מוקדם וחוזר מאוחר ולא יהיה לי זמן לסלט אז הייתי אוכל אותו בצהריים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורנה » ג' פברואר 05, 2013 5:06 pm

לא הבנתי כנראה משהו.
קודם הבנתי ממך שההיגיון הוא שבמשך היום צריך לאכול הרבה קלוריות שבאות מפירות ןלכן בערב הסלט
אז השאלה שלי היא - אני אקפיד על כמות הקלוריות, למעשה אוכל בדיוק את אותו הדבר ובאותם הזמנים כאילו שהייתי אוכלת את הסלט בערב, רק שאשחיל אותו בצהריים
ובערב אוכל את הפירות כפי שהייתי אוכלת לפני הסלט רק שלא יהיה המשך של סלט.

עכשיו אני צריכה להבין מה ההגיון לא לנהוג כך.
מצטערת שאני לוחצת, אבל יש לי דרך להתחבר לדברים דרך הגיון, , זה עוזר לי ליישם אותם, גורם לי להאמין בצידקתם.
ואני זקוקה לזה כדי להישאר בתזונה הזאת שאני רוצה בה.
אורנה

הודעהעל ידי יונתן » ג' פברואר 05, 2013 5:15 pm

דווקא הבנת מצוין. יש המלצה לאכול את הסלט בערב, לא חובה.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי אורנה » ג' פברואר 05, 2013 5:40 pm

תודה :)
הבנתי. אז אמשיך עם הסלט בצהריים עד שיהיה לי נוח לאכול אותו בערב.

זה כל כך נכון לי עכשיו לאכול אותו בצהרים שאפילו זה סידר לי היום את סוף היום שתמיד נהייה מתבחשש כזה בגלל חוסר הרצון שלי בסלט וכל ההתלבטויות סביב זה.

עכשיו אכלתי את הארוחה האחרונה להיום בשעה מצויינת לסגירת היום מבחינת מזון - 2 אפרסמונים, 1 בננה ו3 תמרים מהזן שקונים קפוא (תמר שאיך שקטפו אותו מיד הוכנס להקפאה)

תןדה רבה
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ג' פברואר 05, 2013 7:14 pm

ישנה סיבה נוספת לאכילת הסלט בערב והיא שירקות (וכמובן גם מזון שומני אם הוא מוסף לסלט) דורשים יותר זמן ויותר אנרגיה לעיכול לעומת פירות, כך שזה לא רק עניין של כמות האנרגיה שמכניסים לגוף דרך המזון אלא גם כמות האנרגיה שמושקעת לעיכול ולכן לא זמינה לנו לפעילות היומיומית ולשרירים. הרבה יותר הגיוני לאכול מזון שדורש יותר אנרגיה לעיכול בערב כשאנו פחות פעילים.

לגבי עניין הקלוריות אני שמתי לב שאכילה של הסלט גדול בצהריים לעומת הערב כן נוטה לעיתים, בעיקר למתחילים, להוריד את כמות הקלוריות היומית, בעיקר אם יש שומן בסלט. רוב המתחילים גם מתקשים להנות מסלט שמורכב רק מירקות ללא מרכיב שומני, וכך הסלט הגדול נותן הרגשת שובע ארוכה ועד שכבר מגיע הערב קולטים שכמות הקלוריות היומית הייתה יותר קטנה לעומת ימים שבהם אוכלים את הסלט בערב.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ג' פברואר 05, 2013 8:40 pm

אני בדר"כ גם אוכל ירקות בצהריים וגם בערב.. רק את האבוקדו עדיף בערב...
מקופף הבננות

הודעהעל ידי ריטה » ד' פברואר 06, 2013 9:54 am

שאלה לאורנה:
אז הסלט בצהריים כן טעים לך? (:
ריטה

הבא

תגיות נושא

עלים ירוקים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 11 אורחים