אפרסקים\משמשים\נקטרינות\אפרשזיף\שזיפרסק\וכו'

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

אפרסקים\משמשים\נקטרינות\אפרשזיף\שזיפרסק\וכו'

הודעהעל ידי יותמבל » ו' מאי 24, 2013 7:14 am

לאחרונה יוצא לי לאכול הרבה מאוד מהם, ואני ממש מרגיש שהשיניים שלי נהיו רגישות הרבה יותר בעקבות זה.
אני ממש משתדל להקפיד לאכול אותם בשלים (לוחץ עליהם עם האצבע ולפי הרכות אני קובע) ועדיין תמיד נראה לי שהם טיפה חמוצים מדי ושהם מה שגורם לי לרגישות בשיניים.
עוד מישהו מזדהה עם התופעה?
יותמבל

Re: אפרסקים\משמשים\נקטרינות\אפרשזיף\שזיפרסק\וכו'

הודעהעל ידי יונתן » ו' מאי 24, 2013 7:33 am

אני אוכל איזה קילו אפרסקים או נקטרינות ביום ולא שמתי לב לכל השפעה על השיניים, ולפירות הדר הן מאוד רגישות. הנקטרינות אבל באמת מרגישות טיפה חמוצות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי eilon » ו' מאי 24, 2013 10:38 am

מזדהה. לנו יש אפרסקים אורגנים שלדעתי לא נקטפו בזמן והם גם קטנים, חמוצים מדי עבורי וההבשלה לאחר הקטיף לא ממש אידיאלית.
שזיפרסק אני בכלל לא יודע מה זה :mrgreen: השזיפיים הרבה פעמים חמוצים מדי אם לא בשיא הבשלות. האפרסקים קצת פחות
משום מה אני זוכר אפרסקים מהילדות ומשנים עברו, ענקיים, והבפנים שלהם צהוב כשהם בשלים. וכל האפרסקים שעכשיו נמצאים במקומות שאני קונה הם ברובם בגוון ירוק מבפנים. קצת מבאס

אולי תנסה לאכול ארוחות מונו (גם אם בכמות קטנה) כדי לראות איזה מהפירות הכי מטריד אותך
זכור לי משמשים בשלים בשנה שעברה וזה פרי מתקתק ונהדר, השנה עוד לא ראיתי כאלו באזורי. עם זאת משמש לא בשל הוא חמוץ. יש כאלו שהם בשלים יש עליהם קצת גוון אדום והם די רכים ועסיסיים, ועל אלו שלא בשלים יש קליפה מבריקה יותר ולפעמים גוון ירקרק והם פחות רכים.
eilon

הודעהעל ידי אורי » ו' מאי 24, 2013 1:45 pm

מסכים לגמרי עם אילון. וזה מתסכל, כי לכן לצערי אינני יכול לאכול פירות בכמות הדרושה, ולכן אני ניזון בעיקר מתמרים מושרים.
בכל זאת אביא כמה רעיונות לפתרון, ואשמח לתגובות.

לחברת סנסודיין יש משחה בשם "פרונמל", שמיועדת לבעיה זו. השתמשתי בזה, ואולי זה עזר. לא בטוח.

היה לי רעיון לפתור את בעיית השיניים, אך אינני בטוח אם באמת זה עוזר, וגם אינני יודע אם זה כדאי לבריאות. כנראה צוות הפורום ידע להשיב עד כמה הרעיון מועיל ואם הוא כדאי. חשבתי שאולי אפשר למרוח משהו על השיניים לפני אכילת הפירות, אך דרוש דבר שלא ירד מיד. ידוע לכולנו ששמן על כלי האוכל לא נשטף בקלות (כי הוא לא נמס), לכן יש הגיון ששמן על השיניים לא ירד במהירות. ובתקופה שאכלתי שמן קוקוס, לקחתי לפה לפני אכילת פירות חמוצים כמות קטנה של שמן קוקוס ודאגתי שהשמן ימרח היטב על פני השיניים ובפרט במקומות הרגישים. הענין גם ששמן קוקוס ידוע כטוב מאוד במריחה על העור. יתכן שזה עזר, לא בטוח. וגם במידה וזה עוזר יתכן שלא שווה הנזק מאכילת שומן (לפי 811), ועדיף לא לאכול פירות ולא שומן.
אני שקלתי אז ששווה השומן, כי אני רוצה רק פירות בשלים, ופירות בשלים כמעט שאין להשיג היום. אז היה נראה לי שעדיף לחטוא קצת בשומן, כדי לאכול לפחות 2 קילו פירות ליום. כי בלי זה אני בקושי נוגע בפירות טריים (אלא רק בפירות זולים עם בשלות יתר, שהם מזיקים מכיוון אחר)

בהמשך היה לי רעיון אחר - ריסקתי את הפירות ושתיתי אותם בקשית רחבה, כשאני שם את קצה הקשית בעומק הפה - לא לפני השיניים, וכך הרסק לא נוגע בשיניים. ודרוש שהקשית תהיה רחבה, כי יש ברסק הדרים הרבה קליפות שנתקעות בקשית וסותמות אותה. אך גם בקשית רחבה נתקעים קליפות. אפשר גם לסנן קודם את הרסק. זה לא ממש רסק אלא מאוד נוזלי, שצריך להוסיף מים לפני הריסוק.

אך אח"כ ירדתי מכל הרעיונות הללו. כי אם באמת הפירות לא בשלים ועושים נזק לשיניים, אז סביר שהם מזיקים גם בתוך הגוף. וזה לא חכם לעקוף את הגוף עם פרונמל/שמן קוקוס/וריסוק.
אז נשארתי עם תמרים. לצערי. ורק פה ושם אני אוכל פירות.
ואני מתפוצץ מהמצב הזה. אני זוכר שבילדותי הפירות היו בשלים משהו. וכשהיינו אוכלים אגס, היה צריך לאכול אותו על צלחת. כי הוא פשוט נטף מיץ מתוק . היום האגסים יבשים כאבן.
אורי

תגיות נושא

פירות בשלים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, Google [Bot] ו 6 אורחים