בדיקות דם מאוזנות :)

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

בדיקות דם מאוזנות :)

הודעהעל ידי מאיה » ג' יוני 04, 2013 9:11 pm

חייבת לשתף! בינתיים אין לי את כל התוצאות אבל ספירת הדם מאוזנת והפרטין! 31 ! זה מדהים , הוכחה מנצחת שלא צריך שום מזון מן החי, ושום תוספים כדי להעלות את רמת הברזל!
מאיה

Re: בדיקות דם מאוזנות :)

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 05, 2013 7:38 am

נהדר! כמה פריטין היה לך קודם?
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי אורנה » ד' יוני 05, 2013 8:59 am

מאיה, ממש מעודד לשמוע.

ירדן, יש בדיקות ספציפיות שכדאי לבקש?
אני רואה שהרופאה למשל לא רשמה - ויטמין D
כן רשמה B-12 , פריטין, iron fe, חומצה פולית, כל השאר נראה לי שיגרתי.
פשוט אם כבר אני עושה בדיקות, שיכלול את כל מה שמעניין :)
תודה
אורנה

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 05, 2013 9:48 am

רק תבקשי שהיא תוסיף בדיקת ויטמין D.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ד' יוני 05, 2013 12:21 pm

היום קיבלתי את הברזל ועדיין פחות מהנורמה- 30 כש-60 זה הנורמה... וכרגע הבלוטת תריס שלי עובדת מהר מדי 16 כש35 זה הנורמה אבל זה טוב לנו כי ככה אני אוריד במינון של הכדורים ולאט לאט אצא מהם
יש המלצות איך להעלות ברזל? או שזה עניין של זמן?
מאיה

הודעהעל ידי eilon » ה' יוני 06, 2013 5:04 am

היי, מה ההבדל בין פרטין לברזל?
פרטין זה חלבון שנקשר לברזל? והברזל עצמו מדובר על המצב ה"חופשי" שלו כביכול?

ירקות ירוקים ובמיוחד מה שדנה כתבה, פטרוזיליה ושמיר עשירים מאוד בברזל
גם בפירות יש ברזל, בבננות, באבטיח, ועוד
אבל זה תלוי כמה ברזל יש באדמה שגודלו בהם הפירות והירקות. ואם מדובר באדמת "חמרה", שהיא נפוצה בהרבה מקומות, אז יש בה די הרבה ברזל (בגלל זה היא אדומה כחלודה).

קראתי פה ברחבי האתר שהחברים המנוסים אוכלים כצרור שלם של פטרוזיליה/שמיר בתוך הסלט... הלוואי עלי כמויות כאלה, נראה לי כשאוכלים את התזונה הזו בצורה אידיאלית (עם מספיק קלוריות וסלטים), אז יש המון מקורות שונים לברזל, ובסה"כ יש הרבה מאוד.
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ה' יוני 06, 2013 6:21 am

הפריטין הוא חלבון שנמצא בתוך התאים ותפקידו לאחסן ברזל ולשחרר אותו כשצריך. ברזל הכוונה למולקולות ברזל שקשורות לטרנספרין (גם חלבון שניתן לבדוק בבדיקת דם) שהוא זה שמעביר את הברזל מהדם אל התאים.

מאיה, תני לזה זמן. אני מבינה ממך שספירת הדם תקינה ואת לא אנמית. הורידי בהדרגה את התרופה בהנחית הרופא/ה. איכלי הרבה פירות, ירקות ועלים ירוקים ועשי שוב בדיקה בעוד כמה חודשים.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » ה' יוני 06, 2013 12:13 pm

פרטין היה לי בתקופה האחרונה חצי ממה שיש לי עכשיו... וברזל נע בין 20 ל40 כש-60 זה ה"נורמה" אבל הבנתי שלפי הנורמה של אוכלי בשר.... ו30 זה בסדר, למרות שהציפורניים שלי עדיין חלשות ...
ירוקים אני אוכלת כל יום סלט ענקי של ראש חסה ושאר ירוקים כמו עלי בייבי, מכינה רוטב עם סלרי בזיליקום, שמיר, פטרוזיליה , מדי פעם שותה שייקים ירוקים עם קייל או סלרי למרות שהקייל ממש בלתי נסבל עבורי בכל התקופה האחרונה, פעם הייתי שותה איתו הרבה ועכשיו ממש לא מסוגלת אולי אוסיף אותו לסלט כי לפעמים בשייק יוצאים דברים שהעלה כשאוכלים אותו יותר טעים , גם עם רוקט זה ככה בשבילי, ככה שנראה לי שמבחינת העלים אני בסדר, אבל יש עדיין את הבעיה של הבצקות והניקוז הלימפטי, בשבוע האחרון לא אוכלת אבטיח וזה השתפר אבל זה לא בגלל האבטיח... זה בגלל הבעיה בניקוז אצלי ואז אם אני אוכלת פירות עתירי נוזלים המים לא מספיקים להתאזן בגוף ונכנסים לרקמות... ונאגרים שם ואז נוצרות לי הבצקות, אבל גם מעייפות, לאחרונה לא יוצא לישון הרבה יש לנו גור חתולים שמציק בלילות...
בעיני ככה שאתמיד בתזונה, בפעילות גופנית ואשן מספיק ויהיה במצב רוח טוב הכל יתאזן וזה עניין של התמדה וזמן
מאיה

תגיות נושא

בדיקות דם

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו 6 אורחים