איזה פרי לאכול במקום בננה??

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

איזה פרי לאכול במקום בננה??

הודעהעל ידי Live4Love » ג' יוני 26, 2012 10:39 am

טוב אז התחלתי את התזונה 8/1/1
ועכשיו הייתי אמור לאכול בננות בבוקר
בשאר היום הייתי אוכל ענבים, תפוח, אפרסק וחצי מלון
עכשיו אין בננות טובות.. רוב הבננות הם כאלו שיצאו מההקפאה וטעמם מגעיל..
איזה סוג פרי אני יכול לאכול לארוחת בוקר שמשתןוה ל10 בננות?
וכאלו שיעלו במחיר סביר של 7-11 לקילו וחוץ ממה שאני כבר אוכל..
תודה
Live4Love

Re: איזה פרי לאכול במקום בננה??

הודעהעל ידי ירון » ג' יוני 26, 2012 11:10 am

מזל טוב! :)

זה נשמע כמו תפריט דל מאוד בקלוריות, דבר שאיננו מומלץ כלל. תפוח יחיד? אפרסק יחיד? חצי מלון?
אצלי ארוחה עם מלון היא שני מלונים או חצי אבטיח או 5-10 אפרסקים וכו'.

אני ממליץ על תמרים כ-staple fruit (הפרי המרכזי שאתה מתבסס עליו), אך בתקופת הקיץ אצלי הפרי הוא דווקא מנגו.
יש בארץ כמה סוגים של מנגו, הטוב ביותר מביניהם לטעמי הוא המאיה. הוא מתוק ועשיר בטעם, בעל ערך קלורי גבוה ומחירו זול יחסית.
ניתן למצוא אותו בשיא העונה ב-4-5 שקל לקילו בשוק הסיטונאי וכ-6 או 7 שקל לקילו אצל הירקנים. וזה עוד הסוג מנגו היקר ביותר, סוגים אחרים הם זולים יותר.
עדיף כמובן לחכות עד שהעונה תתחיל באמת, כי אחרת הוא לא יהיה בשל מספיק והמחיר שלו יהיה גבוה בהרבה. חקלאים קוטפים מבעוד מועד בשביל למכור במחיר גבוה יותר.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

הודעהעל ידי ירדן » ג' יוני 26, 2012 12:19 pm

אני מבינה את מצוקתך... גם אני התפסקתי לאכול בננות כי אני פשוט כבר לא מסוגלת לאכול מהן. הן לא טעימות לי ואי אפשר לקנות כמויות ולהסתמך על זה שישאר לכמה ימים עד שבוע כי הכל מבשיל מהר ובבת אחת. זרקתי הרבה, הקפאתי הרבה ופשוט לא מתחשק לי להתקרב כרגע לבננות. אני מתבססת עכשיו על אבטיחים ומלונים וקצת פירות קיץ אחרים ובגלל שאין ברירה משלימה קלוריות עם תמרים (למרות שאני מעדיפה לאכול פירות עתירי מים ולא להתבסס על תמרים), אבל אני חייבת להודות שזה גרם לי לרדת קצת במשקל ושכדאי שאוכל יותר תמרים או יותר מפירות הקיץ האחרים. בעיקרון פירות עם ערך קלורי יחסית גבוה הם- בננות ,תמרים, מנגו, רימון, אנונה, תאנים, אפרסמון וענבים אבל כמובן שחלקם לא בעונה עכשיו.

נכון ששנה שעברה חגגנו בחודש יוני עם הרבה מנגו אבל הבעיה היא שהשנה אין עדיין מנגו, ראיתי רק כמה מצ'וקמקים במחיר גבוה מאוד אבל אי אפשר להסתמך על זה עדיין.... גם לא תמיד אפשר למצוא תמרים לא יבשים מידי בעונה הזאת למרות שדווקא מצאתי להפתעתי תמרים טעימים ורכים בעדן טבע מרקט.

אתה יכול לאכול בבוקר אבטיח בינוני שלם (אבטיח של 5-6 קילו ברוטו או יותר אם אתה מסוגל). תאכל חצי ממנו ואחרי כחצי שעה או שעה את החצי השני. זה יעניק לך מספיק קלוריות לארוחת הבוקר. אתה יכול גם לאכול שני מלונים גדולים עם הפסקה של חצי שעה או שעה ביניהם. אתה גם יכול להכין שייקים מבננות בשילוב עם פרי אחר (תמרים, אפרסקים, נקטרינות) או להוסיף לבננות קצת נענע או לואיזה ולנסות למצוא איזשהו שילוב שיהיה לך טעים. חפש תמרים טובים ושלב גם אותם בתפריט. אם זה לא עוזר אתה יכול לשלב קצת פחמימות מבושלות בצהריים או בערב כדי להשלים קלוריות עד שיהיה מנגו או בננות טובות.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Live4Love » ג' יוני 26, 2012 6:51 pm

ירון קודם כל לא התכוונתי לפרי אחד ממה שאני אוכל פשוט אמרתי את סוג הפרי ביחיד חחחחח
וירדן הפתרון שלך לאבטיח בבוקר או 2 מלונים יכול להיות רק לגבי המלונים
כי אבטיח אחד עולה כיום סביבות 20 שקל!! לעומת הבננות שהיו יוצאות 10 שקל גג!!
אני לא יכול להרשות לעצמי את זה...
חוץ מזה את מדברת על תמרים מיובשים? או על טריים ? כי טריים לא מצאתי בשוק
בקיצר הפתרון היחיד זה או לסבול מהבננות או לאכול במקום זה מלון...
מנגו עולה עכשיו 20 שקל לקילו.. לא רלוונטי לנו..
Live4Love

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 27, 2012 8:53 am

הכווונה שלי היא לתמרים המיובשים ולא מה שנקרא תמרים לחים שבאים קפואים, אלו בדרך כלל לא בשלים ולא מומלצים לאכילה.אבל חשוב לחפש תמרים מיובשים שאינם כל כך מיובשים אלא יחסית רכים וטריים.

אני לא יודעת באיזה מחירים אתה קונה אז אני אתן דוגמא לפי המחירים שאני ראיתי (לא מהשוק הסיטונאי). אבטיח בינוני במשקל ברוטו של 6 קילו במחיר של 2 לקילו יעלה 12 שקל ויספק 1200 קלוריות בערך. בננות במשקל ברוטו של 2 קילו שעולות 6 שקל לקילו יעלו אותו מחיר ויספקו את אותה כמות הקלוריות כמעט. מלון אולי מספק קצת יותר קלוריות מאבטיח אבל מחירו גם יותר גבוה (3-5 לקילו) וזה לא בהכרח יוצא יותר משתלם מבחינה כספית מאשר אבטיח. בכל מקרה כדאי לגוון ולא לאכול רק את הפירות הזולים ביותר, והמחירים גם משתנים משבוע לשבוע.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Live4Love » ד' יוני 27, 2012 11:05 am

לגבי התמרים המיובשים הבנתי שהם לא כל כך טובים בגלל שהם גורמים להפרשת אינסולין ברמה גבוהה בניגוד לפירות טריים..
לגבי האבטיח..
איפה מוכרים אבטיח ב2 שקל לקילו? הכי נמוך שמצאתי זה 3 שקל
Live4Love

הודעהעל ידי Lady deWinter » ד' יוני 27, 2012 12:11 pm

תמרים "מיובשים" שהם עדיין רכים ו-GOOY ניתן לקנות ביינות ביתן ב-25שח לקילו, והקופסאות נמצאות מעל העבניות/מלפפונים.
Lady deWinter

הודעהעל ידי ירדן » ד' יוני 27, 2012 1:22 pm

http://www.hayadan.org.il/dates-dont-increase-blood-sugar-0809096

אני קונה בדרום הארץ. קניתי אבטיחים מעולים ב-2-2.5 עם גרעינים. האבטיחים בלי הגרעינים יותר יקרים אבל לדעתי אין להם טעם ולכן אני קונה רק את אלו עם הגרעינים בגודל הבינוני.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירון » ד' יוני 27, 2012 1:33 pm

קניתי אתמול אבטיחים ובננות (בין היתר) בשוק הסיטונאי.
המחיר של בננות היו 2.5 ש"ח והאבטיחים 1.80 ש"ח.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואינו מהווה חוות דעת או עצה מקצועית ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירון

תגיות נושא

תפריט יומי, עלויות מזון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot ואורח אחד