חוסר רצון לשתות מים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

חוסר רצון לשתות מים

הודעהעל ידי אורנה » ש' ינואר 11, 2014 9:25 am

קרה כאן למישהו?
בימים האחרונים ממש לא בא לי לשתות.
ושמתי לב שכשאני צמאה באופן אוטמטי עולה בראש רצון לאכול משהו עסיסי
אז בבית סטחטת לי מיץ תפוזים ובחות אוכלת תפוז ואפילו בננה מספקת אותי אם אין תפוז.
אתמול והיום בבוקר כבר ממש לא הצלחתי לשתות את 2 כוסות המים שמסורתית אני שותה עם הקימה.

אתמול הלכתי לאימון מוקשם בבוקר מבלי ששתיתי קודם. בזמן האימון שתיתי ממש קצת
וכבאתי הבייתה התנפלתי על ליטר וחצי מיץ תפוזים.
וכך המשיך במשך היום רק פירות לא הייתי מסוגלת לשתות מים.

מה זה?
אורנה

Re: חוסר רצון לשתות מים

הודעהעל ידי eilon » ש' ינואר 11, 2014 10:39 am

לי זה קורה אם אכלתי הרבה פירות עסיסיים, ואז גם משתין כל היום פיפי שנוטה לגוון שקוף, ולא מתעורר צמא
אני תוהה אם כל עוד את לא מתייבשת אז יש סיבה שתחייבי את עצמך לשתות?

אני לא יודע אם זה קשור אבל גם בימים האחרונים הלחות עלתה ממספר נמוך שערורייתית של פחות מ30%, ללחות גבוה עד גשם. אני ממש סובל באחוזי לחות נמוכים וחייב לשתות יותר.
בימים כמו היום שהייתה לחות גבוהה, נשמתי בהנאה גדולה את האוויר הקריר, וגם לא הייתי צריך לשתות יותר מדי. פיפי שקוף בעיקר מפירות וירקות

לא יכול לומר שום דבר על ההתנפלות שלך על מיץ תפוזים מלבד שזה טעים!!! וגם לי אין תחתית עם המשקה הזה, גם בגיל קטן הייתי שותה בין ליטר ל2, בלי קשר לכלום. (לא קניתי העונה כי לא מצאתי כאלה שלא עושים לי כאב בשיניים)
אחרי האימון הוא מחזיר לך לא רק את הסוכר שהשרירים צריכים, אלא גם חלבון נהדר (5%), ושומן (4%), ומינרלים ופיטו-כימיכלים, וויטמינים, וכמובן נוזלים :D בקיצור כל הנוטריאנטים החשובים!
אני החלפתי במיץ רימון, הוא מתוק יותר וגורם לי להרגיש יותר טוב אבל לא כואב בשיניים (לחלק מהאנשים זה מתוק מדי או שהסוכר עולה מהר מדי, או שזה חמוץ, תלוי ברימונים ובחייך)
שתיתי ליטר וחצי לארוחת ערב לפניי הסלט, וסחטתי פנימה גם מלא מלא עלים מסוגים שונים כדי להכניס כמה שיותר ירוקים
eilon

הודעהעל ידי ירדן » ש' ינואר 11, 2014 11:44 am

אצלי זה ככה מאז שמזג האויר התחיל להתקרר. כשאני מרגישה צמאה אני מעדיפה לפנות לפירות במקום לשתות אבל לדעתי זה בעייתי כי זה עושה בלבול בין תחושת הצמא ותחושת הרעב ויכול לגרום לאכילת יתר. קרה כמה פעמים שממש לא התחשק לי לשתות אז לא שתיתי אבל כשבסוף כן שתיתי פתאום קלטתי כמה צמאה בעצם הייתי. אז מה שאני עושה בחורף זה לשתות כמה פעמים ביום חליטות צמחים בנוסף למעט מים. זה יותר קל לי וגם מחמם אותי.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי eilon » ש' ינואר 11, 2014 12:07 pm

ירדן כמה אתם שותים בערך בעונה זו? והאם את מסכימה עם הטענה ששמעתי מדאג, אבל גם בעוד מקומות, שבין 8 ל12 פעמים הטלת שתן ביום זה טוב?
אני שותה בעיקר בעבודה כי היא פיזית בעמידה ותזוזה, סביב ה2 ליטרים
אבל בבית מוצא את עצמי שותה מעט, והשתן שקוף
אם אני אוכל שורשים מאודים ולא הקדמתי בשתייה אז השתן ישתנה לצהוב. אבל עם פירות וירקות ו2-3 ליטרים במהלך היום, זה לא קורה
eilon

הודעהעל ידי ירדן » א' ינואר 12, 2014 5:36 pm

אני חושבת שאני שותה כליטר וחצי מים ביום עכשיו.

12-8 פעמים ביום זה מה שאנחנו תמיד אומרים למי ששואל בפורום :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי מאיה » א' ינואר 12, 2014 10:18 pm

חייבת לציין שמאז שיש לי את המערכת אוסמוזה הפוכה המוטרפת הזו (כמו של איילון) הרצון שלי למים הרבה יותר נקי, אני שותה את רוב המים של היום בשעות הבוקר לפני שמתחילה לאכול, כשיש מים כאלה נקיים זה הדבר הראשון שרוצים שיכנס לגוף, בעיקר בגלל שכמעט כל יום עכשיו מתחיל אצלי בפעילות גופנית בגלל הקורס פילאטיס ומסתבר שזה הרבה יותר מאומץ ממה שחשבתי, ואפילו מגיעים להזעה... אז ההתחלה של היום היא מים, אני זוכרת שלפני המערכת לא התחשק לי לשתות את המים מהבקבוקים כי הגוף ממש הרגיש שזה לא איכותי, ובאמת העדפתי לאכול במקום פירות עסיסיים, ועכשיו הצמא מאוד מודגש לעומת רעב, אז שווה לבדוק את איכות המים ששותים
מה גם שביום שאני אוכלת מבושל\מאודה הצמא מגיע כמובן אחרי ואז זה בערב, ואני מתחילה לשתות מלא מים כי האוכל המבושל מרגיש לי כאילו נתקע לי בגרון... וחייבת להוריד אותו עם מים, ואז זה מרגיש לי הרבה פחות טוב.
פתיחה של בוקר עם מים נקיים ואז גם ארוחת הבוקר נדחית למתי שבאמת מתחיל רעב אמיתי ממש עוזרת לי להפריד את התחושות, בקיצור אולי תנסי לבדוק את איכות המים שיוצא לך לשתות:)
מאיה

תגיות נושא

מים

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: Google [Bot], YandexBot ו 6 אורחים