לא מובן לי נושא החלבון

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

לא מובן לי נושא החלבון

הודעהעל ידי lior14 » ב' פברואר 24, 2014 1:06 pm

היי אני חדש כאן
אני בן 24, צמחוני שנה , חצי שנה טבעוני.
אני מתאמן בחדר כושר והמטרה שלי זה להיות מנופח ושרירי (פעילות אנאירובי אני עושה בעיקר)
כרגע אני מקפיד לאכול 2 גרם חלבון על כל קילו במשקלי , משמע 140 גרם חלבון .
+ אני לוקח אבקות חלבון ותוספים לאנרגיה, פוקס וכ'ו ...
נחשפתי אתמול לראשונה לתזונה הזו
מה שכן לפי מה שהבנתי מקריאה ראשונית (קראתי המון חומר, אז אולי אני מתבלבל) רשום שבן אדם זקוק ל30 גרם חלבון ביום ? היתכן??
זה לא מובן לי מכיוון שאם אני יורד לאורך זמן מה140 חלבון (ל100 היו פעמים) הרגשתי יותר חלש , הורדתי מעט משקל בלחיצת חזה/כתפיים לדוגמא, וקיבלתי פידבקים שפתאום אנ נראה יותר קטן (מבחינת מאסה)

חיפשתי מקורות ביוטיוב ובאינטרנט, והאמת שלא מצאתי מידע מרשים על פיתוח גוף יחד עם80 10 10

אשמח לכל טיפ / עצה / מידע :)

תודה ליאור :)
יום טוב
lior14

Re: לא מובן לי נושא החלבון

הודעהעל ידי יונתן » ב' פברואר 24, 2014 2:48 pm

היי, ליאור

השאלה שלך מאוד כללית, אשמח אם תוכל לפרט קצת.
גובה, משקל, אחוזי שומן.
תפריט יומי.
אילו תוספים אתה לוקח.
אילו תרגילים אתה עושה ובאילו משקלים.
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי מקופף הבננות » ב' פברואר 24, 2014 5:44 pm

http://youtu.be/7JBYXf507LE

תמונה שווה אלף מילים. :D :lol: :lol: :D
מקופף הבננות

הודעהעל ידי lior14 » ב' פברואר 24, 2014 8:57 pm

אני 179, שוקל 79 ,
להערכתי סביב ה12% שומן
אני עובד עם תוכנית ABC (אני בניתי בעצמי).
A חזה יד קדמית (בנץ רגיל, שיפוע חיובי, שיפוע שלילי, פרפר) , יד קדמית 3תרגילים (פטישים ואחד רוחבי במכונה, אחד עם מוט W )
B גב יד אחורית (4 גב, 3 יד אחורית)
C (כתפיים, רגליים, בטן)
רוב התרגילים אני עושה 3 סטים, 8 חזרות .

זה אני:
http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater
תמונה דיי עדכנית פלוס מינוס, מהחודש האחרון .
אני רוצה לגדול יותר בכתפיים ובחזה ובכללי להעלות מאסה בחודש הקרוב (ואז להתחיל חיטוב לקיץ), אבל התזונה של ה 80 10 10 נשמעת לי מופרכת בכל הנוגע לחלבון. וזה נשמע לי שלא רק שלא אבנה שריר, אפרק שריר קיים...
כיום אני על טופו , אבקת חלבון מסויה (של VEGA) והמון קטניות ..
אולי הידע שלי לוקה בחסר ואני מחמיץ משהו (סביר להניח)
תמיד "חינכו" אותי ובכל מאמר או התייעצות רשמו שצריך להגיע ל1.7-2 גרם חלבון כלל קילו שריר ...

בנוגע לאבי שמעתי ואני מעריץ,
מה שכן לא הוזכר שהוא עושה את זה בשיטה של 811

תודה רבה וערב טוב ליאור :)
lior14

הודעהעל ידי lior14 » ב' פברואר 24, 2014 8:58 pm

לא הצלחתי להערוך את ההודעה - אני שוקל 70 ולא 79
lior14

הודעהעל ידי lior14 » ב' פברואר 24, 2014 10:28 pm

ועוד משהו - סליחה שאני לא יכול לערוך .
אחד העניינים בתזונה הזו זה שנהיה במשקל האולטימטיבי לנו.
האם קטגוריה של "באדי בילדרים" נכנס לזה?
האם ניתן להחזיק תוצאה כזו על תזונה של 811? http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-a ... 1480_n.jpg
(לדעתי הבחור אחרי סייקל או שניים) .

ואם נאמר מישהו ירצה להתחיל סייקל , האם ניתן לעשות זאת בשילוב 811?

תודה, וסליחה על השלוש הודעות השרשרת.

לילה טוב
lior14

הודעהעל ידי יונתן » ב' פברואר 24, 2014 10:34 pm

מהמחקר שאני ערכתי לא מצאתי כל ראיה למיתוס שדרוש 2 גרם חלבון לכל ק"ג. מכוני הכושר וחברות התוספים מפיצים את המיתוס הזה, כי הוא רווחי עבורם, אבל לא ראיתי כל הוכחה לכך. חרף המלצות חברות התוספים, ההמלצות של הוועד האולימפי האמריקאי, בין אם לאצן או מתעמלת קרקע או מרים משקולות, היא 0.8 גרם חלבון לק"ג. באדיבילדרים מקצועיים הם בדרך כלל אנשים רחבים מלכתחילה, שמתחילים את האימונים עם משקל גוף של 90-100 ק"ג, וכולם לוקחים סטרואידים. בשנים האחרונות התאמנתי ב-5-6 מכוני כושר שונים, וגיליתי שתופעת הסטרואידים מאוד נפוצה. לא היה ולא יהיה באדיבילדר שהתחיל עם מבנה גוף כמו שלך, והעלה 40 קילו שריר רק מלאכול 2 גרם חלבון לק"ג. בנוסף, תוחלת החיים שלהם עומדת על 53 שנה בלבד.
יש לי מבנה גוף לא שונה משלך. אני 1.82 ושוקל 68 ק"ג. אחוז השומן בגופי עומד על 5% ואני אוכל 50-60 גרם חלבון ליום. מבנה הגוף שלי רזה אבל מאוד שרירי, ואני מרים משקלים גבוהים יותר מאנשים ששוקלים 15 ו-20 ק"ג יותר ממני, שגומעים אבקות חלבון בכמויות. כדי להיות חזק באמת אתה צריך להסתכל על היחס בין המשקל שאתה מרים למשקל הגוף שלך. גבר ששוקל 100 ק"ג צריך ללחוץ בחזה 50 ק"ג יותר ממך, ואם הוא לוחץ רק 20 ק"ג יותר, אז הוא לא יותר חזק, הוא פשוט שמן, וסביר להניח שהוא לא יכול לעשות 2 עליות מתח או לרוץ בקצב סביר.
צבירת השומן הזו נגרמת מכך שהמתאמנים אוכלים יותר מדי חלבון, ויותר מדי שומן. אולי תתפלא לשמוע אבל טופו הוא 60% שומן. במקום להסתכל כמה חלבון אתה אוכל, תתחיל לבדוק כמה פחמימות אתה אוכל. זה הדלק האמיתי של הגוף. תבדוק שאתה אוכל לפחות 10 גרם פחמימות לכל ק"ג. אם אתה רוצה שיהיה לך אנרגיה להתאמן חזק ולפתח מסת שריר (ואולי זו הסיבה שהרגשת חלש כשהורדת ל-100 גרם), תדאג לאכול מספיק. אין סיבה שלא תאכל 3000 או 4000 או יותר קלוריות ביום.
אני לא מתיימר לומר שאני סופר חזק ובכושר עילאי, אבל בתור בן אדם בעל מבנה גוף מאוד רזה, שללא שרירים ישקול 55 ק"ג, ושלפני גיל 25 לא היה עושה שום פעילות גופנית, אני מאוד מרוצה מהגוף ומהכושר שקיבלתי מהאימונים ומהתזונה. עד לפני שלוש שנים הייתי גם אני אוכל טופו וקטניות אחרי אימון, אבל מאז שעברתי ל-811, השרירים שלי התחזקו, אחוזי השומן ירדו, סיבולת הלב ריאה עלתה, הזיעה שלי הפסיקה להסריח והגוף שלי מתאושש מהאימונים בקלות ואין לי כל התכווצויות שרירים. התאוששות, אגב, היא אחד הדברים החשובים ביותר למתאמן, כי אם אתה יכול להתאמן כל יום מן הסתם תתחזק יותר מאשר אם תצטרך לחכות יומיים-שלושה בין אימון לאימון עד שיפסיקו לכאוב לך השרירים.
עוד דברים שמאוד עזרו לי מלבד האוכל: לישון טוב מאוד עוזר, גם באימון עצמו וגם בהתאוששות. בימים שאיני ישן טוב לא אוכל להרים את המשקלים הרגילים שלי. גם לחץ מקשה על יעילות האימונים, בין אם לחץ מהעבודה או מכל דבר אחר. מבחינת התרגילים עצמם, אני מאוד אוהב לעשות תרגיל עם משקל מדורג, כשהמשקל בסט השלישי הוא משקל לחזרה או שתיים. רגלים - גיליתי שסקוואטים הם התרגיל הכי טוב שיש. הרבה זמן הייתי עושה את כל המכשירי רגלים המשונים בחדר הכושר והירכים שלי נותרו קצת רופסות, כיום אני עושה בעיקר סקוואטים והירכים כמו בטון. גב - אפשר לגוון בתרגילים, אבל התרגיל הכי חשוב זה מתח. כתפים - התרגיל שהכי הגדיל לי את הכתפים זה פשוט הנפה קדמית עם מוט משקולות ארוך.
ועוד משהו, לפני חצי שנה התחלתי ללמוד, ואני משלב את זה גם עם עבודה, וכמות האימונים שלי ירדה לפחות מחצי ממה שהייתה קודם. אחזור להתאמן בתדירות רבה יותר אחרי פסח, אבל למרות הלחץ, והירידה באימונים ובכמות שעות השינה, לא חוויתי כל ירידה בכוח או בכושר, אז אתה יכול להסיר מלבך את הפחד מפירוק שריר.

ולסיום כמה קישורים:
http://30bananotleyom.co.il/movies/92-p ... r-recovery
http://30bananotleyom.co.il/movies/20-w ... gh-protein
http://30bananotleyom.co.il/movies/74-the-proof

ועכשיו תסלח לי, כל הישיבה הזו עשתה לי חשק לעשות סקוואטים...
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי lior14 » ב' פברואר 24, 2014 11:51 pm

היי גבר תודה על התשובות ...
ממה שאני מבין אני מדבר עם מישהו שמבין קצת עניין (היסטוריה של 5 שנים בחדר כושר) .
סהכ מה שמעניין אותי זה שיהיה לי גוף יפה . ושיראו אותי יגידו גוף מרשים (נשמע טיפשי מאוד, אבל זו השאיפה חח) לא אכפת לי כל כך אם אני מרים יותר מהשמן , או פחות מהרזה , העיקר שיהיה גוף יפה ...
כרגע אני רק עם ארבע ריבועים, לקראת הקיץ ארצה לחטב ..

אשמח אם תוכל לעלות תמונה של הגוף שלך (נשמע מאוד גיי , מצטער חחח)
("שוקל 68 ק"ג. אחוז השומן בגופי עומד על 5% ואני אוכל 50-60 גרם חלבון ליום. מבנה הגוף שלי רזה אבל מאוד שרירי") - נשמע מאוד לא ברור איך רזה ושרירי צועדים יד ביד .

כשאני אומר באדי בילדר אני מתכוון למבנה גוף כמו של לאזר אם אתה מכיר.. פחות כמו הדעה הרווחת על באדי בילדרים שמנופחים יותר מדי

"גבר ששוקל 100 ק"ג צריך ללחוץ בחזה 50 ק"ג יותר ממך, ואם הוא לוחץ רק 20 ק"ג יותר, אז הוא לא יותר חזק, הוא פשוט שמן, וסביר להניח שהוא לא יכול לעשות 2 עליות מתח או לרוץ בקצב סביר. "
- אני בבנץ' פרס מרים 30 קילו כל צד , עם מוט אולימפי (סהכ 80 קילו)
אני "חונכתי" שבשביל לעלות במאסת שריר צריך לשאוף לעלות ולעלות משקלים...
לפי מה שהבנתי ממך, זה בסדר המשקל , מכיוון שאני מרים יותר ממשקל גופי, ואני רזה וזהו .
עוד שאלה- הבן אדם השמן , ששוקל 100 קילו, הוא לוחץ חזה בעזרת השריר שלו, לא? הוא לא לוחץ חזה בזכות השומן שנצבר אצלו, לא ?

עוד משהו שלא הבנתי- במידה ואתחיל סייקל של דקה לדוגמא (משתעשע עם הרעיון, הסבירות שאעשה זאת נמוכה ושואפת לאפס ) הגוף יתנפח יפה, על אף המבנה הרזה שלי, לא?

" סופר חזק ובכושר עילאי, אבל בתור בן אדם בעל מבנה גוף מאוד רזה, שללא שרירים ישקול 55 ק"ג, ושלפני גיל 25 לא היה עושה שום פעילות גופנית"
- פה עוד משהו שאני לא מבין: נשמע שאתה מבין עניין, אחד שאוהב את התחום , שספורט ובריאות חשובים לו, אבל אתה אומר שאתה מתאמן כ5 שנים.
האם לדעתך לא היית צריך להיות במקום אחר , עם תוצאה יותר גדולה? או שזה לא המטרה שלך להיות מנופח, וכל מה שאתה רוצה זה גוף חטוב..

אני התחלתי עכשיו לעבוד על רגליים . בשבועיים האחרונים. תמיד הייתי ממש רזה אז לא עניין אותי הרגליים אבל עכשיו נכנסתי לזה .
מקווה השבוע להתחיל סקואטים..

אני יישן מעולה , 8-10 שעות ביום. עובד בעבודהלא תובענית במיוחד..

היה אגב תקופה שעבדתי 14 שעות ביום וישנתי 5-6 שעות. התקופה הנוראית בחיי . מקווה שלא תחזור .

סליחה שנפלתי עליך עם כל זה , רק אותך כרגע אני מכיר שגם מתעסק בפיתוח גוף וגם ב811 ..
עד אתמול החזקתי בדעה של ה2 גרם חלבון, ושזה נטו מה שצריך. כרגע אני מאוד מבולבל :)

ותודה רבה רבה על העזרה הטיפים וההערות !
lior14

הודעהעל ידי יונתן » ג' פברואר 25, 2014 8:07 am

סלח לי שלא אעלה תמונה, אני מנסה לשמור על אלמוניות מסוימת...
אין לי כל שאיפה ליד בודי בילדר וגם לך לא כדאי שתהיה. שאף למבנה רזה ושרירי עם אחוזי שומן נמוכים. באדי בילדרים מקריבים את כל האלמנטים האחרים של הכושר, ואת הבריאות שלהם, בתמורה לכוח, אבל המטרה שלנו היא להיות בכושר, להיות בריאים, וגם להיראות ולהרגיש טוב.
כל הדוגמאות שנתתי מהניסיון שלי נועדו להבהיר דבר אחד, שהכוח והכושר שלך לא תלויים בכמות החלבון שאתה אוכל. אין ולא יהיה אדם שיעלה מסת שריר רק בגלל שהוא אוכל 2 גרם חלבון לק"ג. אימונים רבים ומספיק קלוריות מפחמימות, זה מה שיעשה את העבודה. אנשים מנופחים שאתה רואה בחדר הכושר שלך לא קיבלו את השרירים האלה מהחלבון, הם לוקחים סטרואידים, והם מלכתחילה בעלי מבנה גוף הרבה יותר רחב. גם אם אני אתאמן 20 שנה בחדר הכושר אני לא אראה כמו סופוקליס שחורציאנידיס, כי המטען הגנטי שלי פשוט לא מאפשר זאת. אבל אף באדיבילדר לא מסוגל לעשות superman pushups או מתח בשתי אצבעות.
סמל אישי של המשתמש
יונתן

הודעהעל ידי lior14 » ג' פברואר 25, 2014 10:25 am

הבנתי את טענותיך .
אנסה את התזונה הזו מתחילת שבוע הבא לתקופה.
כרגע מצטייד בידע הדרוש

תודה רבה על הידע והטיפים :)
יום טוב
lior14

הבא

תגיות נושא

חלבון

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 5 אורחים