ריח פה לא נעים

הפורום הראשי של 30 בננות ליום

Re: ריח פה לא נעים

הודעהעל ידי Daniel » ד' פברואר 08, 2012 8:58 am

VITA שלום,

כל הכבוד על הנחישות להמשיך ב 80/10/10 - לא הרבה אנשים מצליחים להתמיד 3 חודשים. זו נפלא. (אני לא הצלחתי 100% בלי פה ושם לאכול משהו מבושל). הייתי רוצה לחלוק איתך כמה דברים לגבי ההמלצה שלי לעשות ארוחה מאוכל מבושל...כי ראיתי שהייתה לך התנגדות חד משמעית. ההמלצה הייתה רק על מנת לבדוק עם תופעת הריח תחלש. גם אני לפני זמן מה האמנתי שזה הדבר הנכון לעשות ולא כדאי להכניס שום אוכל מבושל לדיאטה, אבל עם הזמן קצת שיניתי את דעתי ואני חושב שרוב האנשים יסכימו איתך כי קראו את ה 80/10/10 וכאן נגמר החיפוש שלהם. אני גם מאמין שדיאטה המורכבת בעיקר מפירות וקצת עלים ירוקים עדינים היא מה שהגוף צריך מבחינת תזונה (אני גם משלב קצת אצות). אבל זה נכון אחרי שנגמרה "תקופת המעבר". "תקופת המעבר" היא פרק זמן בלתי מוגדר המשתנה בין אדם לאדם ותלויה בעיקר במצב זיהום של הגוף - בתקופה זו אני חושב שבמידת הצורך ניתן וכדאי להשתמש באוכל מבושל (לא כל אוכל מבושל אלא בעיקר ירקות מאודים – אשר דרך הגב, כל הירקות קלים יותר לעיכול אחרי שקצת מבשלים אותם). הייתי אומר שלמעשה ההתנקות לא תסתיים לגמרי אף פעם, מספיק לומר שאפילו פירות אורגניים אינם 100% "נקיים", אוויר מזוהם וכו'. אבל תקופת המעבר היא ההתנקות המשמעותית ואחר כך זה שולי כנראה. ב"תקופת המעבר" אחרי שאדם עבר לתזונה המורכבת בעיקר מפירות וקצת עלים ירוקים, הגוף מתחיל להתנקות בכל דרך שהוא מכיר. בתקופה זו רעלים וחומרים אחרים שלא אמורים להמצא בגוף מפונים בדרכים מגוונות. חלקם עוברים דרך מערכת הדם בדרכם החוצה. כל שינוי בהרכב הדם גורם לתופעות לוואי כלשהן, כאבי ראש, חום גבוה וכו' וכו'. כאשר תופעות לוואי של הניקוי הן מאד חזקות וקיצוניות, ניתן להשתמש בקצת אוכל מבושל על מנת להקל על תופעות הלוואי. אתה עוצר מעט בכוונה את תהליך הניקוי על מנת לא להגיע למצב שתופעות הלוואי יזיקו לך. זו נקודה מאד חשובה שלדעתי, לא מקודמת כראוי בעולם הטבונאות. לומר שלכולם מיד כדאי לעבור לתזונה לפי 80/10/10 בלי להתחשב במצב הגוף הקיים היא מבחינתי אמונה אידיולוגית איוורת. הגוף שלנו חכם מאד אבל בכל זאת לא יודע להתמודד אם כל מה שאנחנו עושים בשביל להזיק לו, כנראה שהטבע או ה' לא חשבו שנהיה כל כך מטומטמים. אילו הגוף היה יודע להתמודד עם הכל, אז היינו יכולים לשתות בכמויות מופרזות ולעשן ולא לדאוג שאנחנו מזיקים לגוף - אך כולנו יודעים שזה לא ככה. צריך בכל זאת לנסות להבין איך הגוף עובד. קרו מקרים שאנשים עברו לתזונה חדשה והרגישו כל כך לא טוב עד שהחליטו שזה פשוט לא עובד ומזיק...וזה דווקא כאשר הדיאטה שלהם התחילה לעבוד והגוף התחיל להתנקות בצורה מאד נמרצת. כך הגיעו לטיפול נמרץ בבית חולים בגלל שחום הגוף עלה מעל ל 40 מעלות. זה סימן טוב שהחום עלה אך אילו היו משלבים קצת אוכל מבושל, כלומר מאטים את התהליך, לא היו מגיעים לביה"ח והיו יכולים להמשיך בחיי היום יום בלי תופעות לוואי שמפילות אותם מהרגליים. אם אין תופעות לוואי קיצוניות אין טעם וגם לא כדאי להשתמש בכלי של קצת אוכל מבושל (כי זה מאט את ההתנקות) ואפשר להמשיך ב 80/10/10 עם חיוך רחב על הפנים.

יש דרכים להאט את תהליך הניקוי ודרכים להאיץ אותו. איך להאט סיפרתי בקצרה ואיך להאיץ לא רלוונטי בתחילת הדרך...בהחלט מספיק עם מחזיקים מעמד עם הדיאטה החדשה.

אשמח אם תמשיך לעדכן,

בהצלחה, דניאל.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 08, 2012 12:22 pm

לגבי מה שאמרתי על השקדים- לא מדובר בחתיכת פרי שנרקבה בגרון אלא בטונסילוליתים-אבני שקדים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%91%D7%A0%D7%99_%D7%A9%D7%A7%D7%93%D7%99%D7%9D

מצרפת שוב קישור בעניין-
http://sciam.co.il/archives/2901

אני בטוחה שרובנו פה נסכים שרופאים אלופתיים יכולים לעזור באמת רק במצבי טראומה, למשל במקרה של תאונת דרכים וכשצריך לקבע עצם שנשברה או לתפור חתכים עמוקים וכו'. בתזונה ועל הקשר ההדוק שלה למחלות הם בטח שלא מבינים ומקצועם פחות או יותר מסתכם בלרשום מרשמים לתרופות רעילות שרק ממסכות על סמפטומים ויוצרות סמפטומים חדשים ולא מרפאות את המחלה בשום צורה אלא להיפך, מצבו של הטופל ממשיך להתדרדר. הקשר בינם לבין חברות התרופות הוא בלתי נפרד והאינטרס שלהם הוא שאנחנו נשאר בורים וחולים כי אחרת פשוט לא יהיה בהם יותר צורך והם יפשטו את הרגל... זה ברור שלרופא לא יהיה פתרון טבעי לבעיה אך לפעמים התייעצות עם רופא רק לשם קבלת אבחון יכולה לעזור להמשיך את הדרך במציאת פתרון (ללא הרופא כמובן).

אני מסכימה עם ויטה שברגע שמתמידים עם התזונה הזאת כמה חודשים ומרגישים את היתרונות שלה אין שום רצון לחזור אחורה. בכל מקרה, לחם (גלוטן, גלוטומורפינים, תגובת מייארד, אקרילמידים) הוא לא הפתרון לשום דבר.

לגבי שאלתך על קבלת הודעה באימייל אנחנו צריכים לבדוק את זה ונחזור אליך עם תשובה בהמשך :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי ירדן » ד' פברואר 08, 2012 10:02 pm

על מנת לקבל התראות על תגובות חדשות לנושא מסויים כל שצריך הוא ללחוץ על הקישור "הרשם לקבלת עדכונים מנושא זה" שנמצא בתחתית כל נושא בצד ימין. ניתן גם לקבל התראות לפורום ולא לנושא ספציפי על ידי לחיצה על הקישור "הרשם לקבלת עדכונים מפורום זה" שנמצא בתחתית העמוד הראשי של הפורום בצד ימין. עוד לא ניסיתי את זה אבל אני מניחה שזה אמור לעבוד :)
לתשומת לבכם, המענה בפורום מעצם טיבו מוגבל וחלקי בלבד ואין לראות בו תחליף לייעוץ תזונתי מקצועי פרטני ו/או לבדיקה, אבחון וייעוץ על ידי רופא.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Daniel » ה' פברואר 09, 2012 12:04 am

ירדן,

אוקיי תודה, אנסה את זה.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הודעהעל ידי ירדן » ו' פברואר 10, 2012 12:09 am

דניאל, אני מצטערת אך הייתה בעיה בפורום עם שליחת ההתראות על הודעות חדשות ולכן ההרשמה לא עבדה :?
זה תוקן היום ואנו מקווים שבזה הבעיה נפתרה אך עד שלא ננסה בפועל לא נדע שאכן זה עובד והכל בסדר.
סמל אישי של המשתמש
ירדן

הודעהעל ידי Daniel » ו' פברואר 10, 2012 5:55 pm

ירדן,
כרגע זה עובד, נכנסתי בעקבות הודעה לדוא"ל.
הרבה יותר נוח, תודה רבה.
סמל אישי של המשתמש
Daniel

הקודם

תגיות נושא

שיניים, תסמיני ניקוי וגמילה

חזור אל 30 בננות ליום

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: AhrefsBot, YandexBot ו 3 אורחים